banner595

TGC'nin "2014 Başarılı Gazeteciler Yarışması"

- Trabzon Gazeteciler Cemiyetince düzenlenen "2014 Başarılı Gazeteciler Yarışması"nda, Anadolu Ajansı muhabirlerinin eserleri üç dalda ödüle değer görüldü

TGC'nin "2014 Başarılı Gazeteciler Yarışması"

- Trabzon Gazeteciler Cemiyetince düzenlenen "2014 Başarılı Gazeteciler Yarışması"nda, Anadolu Ajansı muhabirlerinin eserleri üç dalda ödüle değer görüldü

30 Mart 2015 Pazartesi 14:21
TGC'nin
banner566

TRABZON (AA) - Trabzon Gazeteciler Cemiyetince (TGC) düzenlenen "2014 Başarılı Gazeteciler Yarışması"nda, Anadolu Ajansı muhabirlerinin eserleri, üç dalda ödüle layık görüldü.

TGC Başkanı Turgut Özdemir, düzenlediği basın toplantısında, yarışma kapsamında 54 eserin jüri üyelerince titizlikle incelendiğini söyledi.

Eski TGC başkanlarından merhum Ziyad Nemli adına düzenlenen "Ziyad Nemli Büyük Ödülü"ne, TGC'nin 5 Mayıs 1980'deki ikinci kuruluşunda kurucular arasında olan Nejat Toprak'ın layık görüldüğünü belirten Özdemir, "Jüri Özel Ödülü"nün Seyfullah Hacımüftüoğlu, sanat ödülün ise Aytekin Çakmakcı'ya verildiğini ifade etti.

Özdemir, "Basın Hizmet Ödülü"nün medya sektöründe en az 20 yıl çalışmış Altuğ Atalay, Ömür Avcı, Enis Yıldırım, Can Karyağdı, Gürkan Ata, Hacı Gaydan ve İsmail Topal'a verilmesinin kararlaştırıldığını kaydetti.

Yarışmada, Anadolu Ajansı muhabiri Selçuk Kılıç "spor haberi", foto muhabiri Hakan Burak Altunöz "haber fotoğrafı" ve kameraman Atilla Kurtoğlu "TV haberi" dalında başarı ödülüne layık görüldü.

Yarışmada ödüle değer görülenler şöyle:

Haber Başarı Ödülü: Bahadır Öktem (Karadenizin Sesi Gazetesi), Meryem Akgün (Karadenizin Sesi Gazetesi)

Haber Fotoğrafı Ödülü: Hakan Burak Altunöz (Anadolu Ajansı), Hakan Şener (Taka Gazetesi)

Spor Haberi Ödülü: Selçuk Kılıç (Anadolu Ajansı), Mehmet Karagöz (Günebakış)

Spor Fotoğrafı Ödülü: Osman Şişko (Doğan Haber Ajansı), Yunus Mermertaş (Karadeniz Gazetesi)

Araştırma-İnceleme Ödülü: Ayşe Çakmak (Taka Gazetesi), Şükrü Üçüncü (Haber 61)

Röportaj Ödülü: Nurgül Günaydın (Günebakış Gazetesi), Celal Kadıoğlu (Karadenizin Sesi Gazetesi)

TV Haberi Ödülü: Atilla Kurtoğlu (Anadolu Ajansı)

TV Görüntüsü Ödülü: Fatih Turan (Doğan Haber Ajansı)

Mizanpaj Ödülü: Ömer Saklı (Günebakış Gazetesi), Cevdet Köse (Son Nokta Gazetesi)

İletişim Fakültesi Teşvik Ödülleri: Behran Kılıç (Gazetecilik Bölümü), Rabia Aykut (Gazetecilik Bölümü), Nurbahar Yıldız (Gazetecilik Bölümü), Şükran Atalar (Gazetecilik Bölümü), Cebrail Taşdemir (Gazetecilik Bölümü)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner599